L'Ajuntament aconsegueix reduir el deute de la Generalitat

Divendres, 1 d'abril de 2016 a les 00:00
L'Ajuntament ha aconseguit saldar un 38% del deute que tenia la Generalitat amb el nostre poble amb la voluntat de fer front als problemes de liquiditat de les arques municipals. Les dues reunions que han mantingut l'alcaldessa Sònia Scafa i el regidor d'Hisenda Dani Lienas amb el Subdirector general de Tresoreria, Carles Cacho, han servit perquè la Generalitat pagués 120.000 euros fa tres setmanes i acordi abonar 290.000 euros en les properes setmanes El deute total de la Generalitat amb el nostre poble fins ara ascendia a 1.070.000 euros i amb aquests pagaments quedarà reduit a 662.000 euros. La part que ja s'ha pagat són fons de cooperació local i supramunicipal i els gairebé 300.000 euros que rebrà ara l'Ajuntament és la subvenció que es va facilitar per realitzar les obres de reforma del pavelló. Més enllà de seguir pressionant per eixugar un deute que hipoteca els plans de futur de Sant Cebrià, el Govern ha decidit que no pensa reclamar cap més subvenció a la Generalitat, que encara té pendent pagar, per exemple, els projectes d'urbanització de Castellà d'Índies i Vistamar, que sumen més de 335.000 euros, i que si n'ha de demanar ho farà a la Diputació de Barcelona, que no està sotmesa als límits pressupostaris marcats per l'Estat.

Darrera actualització: 29.01.2021 | 12:37