Arriben les primeres Jornades d’Educació a Sant Cebrià de Vallalta

Diumenge, 8 de maig de 2022 a les 00:00

Seran el cap de setmana del 14 i 15 de maig a l’IE El Pi Gros.

Sant Cebrià de Vallalta celebrarà el dissabte 14 i diumenge 15 de maig les primeres Jornades d’Educació. Els actes començaran el dissabte a la tarda, a les 17h. amb la projecció del documental Som llavor. Mitja hora més tard, a les 17.30h. es farà la inauguració de l’exposició La nostra escola. I a les 18h serà el torn de la taula rodona sobre aquesta mateixa temàtica. Les activitats del dissabte es clouran a les 18.30h amb un taller de sardanes.

Diumenge al matí, a les 11h. es reprendran les activitats amb la projecció del documental Som llavor i l’obertura de l’exposició La nostra escola. A les 11.30h es pintarà un mural amb elements relacionats amb l’educació i la diversitat. Entre les 11.30h i les 13h. l’AFA de l’IE El Pi Gros farà un taller de manualitats. A les 12h. la Colla Castellera “Els Maduixots” realitzaran un taller de castells i a les 13h. hi haurà la inauguració de l’Institut-Escola El Pi Gros que acabarà amb una batucada de l’alumnat de secundària.

Darrera actualització: 06.05.2022 | 12:30